TECHNOLOGIA I DESIGN

HANDMADE IN POLAND
Wszystkie ramy sygnowane logo SIKORSKI CYCLES są produkowane w Polsce na indywidualne zamówienie.
Na dobrą ramę kompozytową składa się wiele czynników: przemyślany projekt, odpowiednio dobrane materiały, prawidłowo przeprowadzony proces zagęszczenia i utwardzenia kompozytu, właściwe wykończenie oraz precyzyjny montaż wszystkich elementów. Uważamy jednak, iż równie ważne są indywidualne preferencje i oczekiwania naszych klientów. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by każda rama opuszczająca naszą manufakturę była wyjątkowa i niepowtarzalna oraz optymalnie dopasowana do potrzeb przyszłego użytkownika.
Stosowane przez nas metody produkcji stanowią twórcze rozwinięcie sprawdzonych technologii kompozytowych. Czerpiemy z doświadczeń liderów branży rowerowej, lotniczej oraz F1. Stale doskonalimy i modyfikujemy metody fabrykacji dostosowując je do naszego modelu produkcji na zamówienie (custom-made).

MATERIAŁY
Do produkcji naszych ram stosujemy włókna węglowe renomowanych producentów: TORAYCA, MITSUBISHI RAYON, GRAFIL, DUPONT. W zależności od potrzeb stosujemy tkaniny węglowe i kevlarowe o różnych modułach, splotach i gramaturach. Do każdego modelu ramy dobieramy optymalny system prepregów dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć nawet do 32% udział żywicy w kompozycie. W najbardziej wymagających projektach mamy możliwość zastosowania osnowy epoksydowej z dodatkiem nanorurek węglowych.

TECHNOLOGIA MONOCOQUE
Technologia Monocoque to sposób fabrykacji, w którym cały przedni trójkąt ramy jest formowany i utwardzany w jednej formie. Kluczowe korzyści płynące z tego rozwiązania to brak łączeń oraz możliwość ciągłego ułożenia włókien w kluczowych miejscach (główka ramy, mufa supportu mocowanie zawieszenia, zintegrowana sztyca). Dzięki temu mamy możliwość uzyskania spójnej i trwałej struktury kompozytowej, która optymalnie przenosi naprężenia oraz rozprasza drgania.